שוברים שתיקה מול מילואימניקים בחזית: קרב נוסף בין המ"פ למ"מ

דובר "שוברים שתיקה" דין יששכרוף, קצין קרבי לשעבר בנח"ל, טוען כי בעת שירותו נאלץ להכות עצור פלסטיני לעיני חייליו ולעיני המ"פ שלו. עמרי סיינר, המ"פ לשעבר של יששכרוף, טען שמדובר ב"שקרים והכפשות" וחזר על הדברים בווידאו שהפיץ ארגון "מילואימניקים בחזית" – אלא שמ"שוברים שתיקה" נמסר כי סיינר כלל לא היה המ"פ המדובר. וזה כנראה לא הסוף של קרב הרשת הזה

היה או לא היה? בסוף השבוע נפתחה מלחמת גרסאות בין סרן במיל' למי ששירת תחתיו כמפקד מחלקה. לכאורה עניין פרטי, אבל למעשה יש כאן התנגשות של שני נרטיבים מרכזיים בחברה הישראלית – זה שמיוצג על ידי ארגון "שוברים שתיקה" וזה שמסמן את הארגון כמגמתי ומסוכן.

זה התחיל בהפגנה של הארגון שבה סיפר דין יששכרוף – מי שהיה מפקד מחלקה בגדוד גרניט של הנח"ל וכיום משמש דובר "שוברים שתיקה" – על אירוע שבו נאלץ להכות עצור פלסטיני עד זוב דם לעיני חייליו ומפקדיו. "המ"פ שלי קרא לי. אמר לי, 'יששכרוף בוא לפה, תאזוק את הפלסטיני'", סיפר בהפגנה. "לא ידעתי מה לעשות. המ"פ שלי מסתכל עלי, החיילים שלי מסתכלים עלי".

עמרי סיינר, כיום סמג"ד במילואים ולשעבר המ"פ של יששכרוף, החליט לענות לפקודו לשעבר בפוסט נזעם בפייסבוק שבו הגדיר את דבריו של יששכרוף כשקרים והכפשות. הפוסט עורר את הרשת החברתית, גרף אלפי לייקים ושיתופים ונראה שהפך לחלק ממתקפה כללית על יששכרוף ו"שוברים שתיקה": חיילים לשעבר של יששכרוף, וכן סיינר עצמו, הצטלמו לווידאו של ארגון "מילואימניקים בחזית" שבו הם חוזרים על המשפט "דין, אתה שקרן".

לקריאת המאמר המלא –

https://www.mako.co.il/pzm-magazine/Article-5897f427d81eb51006.htm

Share on facebook
שתף בפייסבוק
Share on twitter
צייץ בטוויטר
Share on whatsapp
שלח בוואטסאפ

כתבות נוספות שיעניינו אותך

הירשם לניוזלטר שלנו!

הישאר מעודכן בנוגע לפעילות הארגון

מעוניינים