פעילי BDS הפריעו להרצאת מילואימניקים בחזית – ונענשו

קבוצת הסטודנטים האנטי-ישראלים מאוניברסיטת קליפורניה שבאירווין ככל הנראה תשקול שנית לפני שתנסה לשבש בעתיד אירועים תוך גילויי אלימות. לאחר שבעבר הושתקו חיילי מילואים שניסו לנאום על החיים בישראל ואחד מפעילי ה-BDS אף ירק לעבר נציגה מהמשלחת, החליטה האוניברסיטה להעניש את הפעילים בדרך מקורית: הנהלת הקמפוס הטילה סנקציות על הסטודנטים הפרו-פלסטינים והם יהיו נתונים לתקופת מבחן במשך שנתיים אקדמיות.

האוניברסיטה נחשבת לאחד המעוזים הגדולים של תנועת ה-BDS בקמפוסים האמריקניים ורוב הניסיונות לארגון אירוע תמיכה בישראל באוניברסיטה נתקלו בעבר בשיבושים אלימים. לאחד מאותם מקרים היו עדים חברי משלחת "מילואימניקים בחזית", שהגיע מישראל בחודש מאי כדי להביע את עמדתם על הסכסוך ועל החיים בישראל במהלך "שבוע האנטי־ציונות".

אותה קבוצה נתקלה בפעילי הארגון "סטודנטים למען צדק לפלסטין" (SJP) שעשו את מרב המאמצים כדי להשתיק את חיילי המילואים. הפעילים ניסו למנוע מהסטודנטים לדבר עם הישראלים, ואחד מהם אף ירק על נציגה מהמשלחת הישראלית.

אנשי הארגון "מילואימניקים בחזית" התלוננו בפני הנהלת הקמפוס, והאוניברסיטה פנתה למשטרה בבקשה לפתוח בחקירת המהומות. הישראלים העבירו לקצין הקמפוס סרטונים שתיעדו את הסטודנטים המפריעים וטענו כי סבלו לאורך כל השבוע מקללות, מיריקות ומהשפלות מצדם.

עוד טענו כי במהלך האירוע לכלל הסטודנטים בקמפוס הם התפרצו לאולם ופוצצו את הכינוס באלימות מילולית.

לקריאת המאמר המלא – https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5011570,00.html

Share on facebook
שתף בפייסבוק
Share on twitter
צייץ בטוויטר
Share on whatsapp
שלח בוואטסאפ

כתבות נוספות שיעניינו אותך

הירשם לניוזלטר שלנו!

הישאר מעודכן בנוגע לפעילות הארגון

מעוניינים